2 tane soğuk baklava kac kalori?

2 küçük dilim soğuk baklava yaklaşık olarak 340 kalori (kcal) değerindedir. Soğuk baklavanın besin değerleri ise 22 gr yağ, 4 gr protein ve 30 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

Diyette soğuk baklava yenir mi?

Baklavanın üzerine konulan yeşil fıstık, ceviz gibi ürünler de baklavanın kalorisini daha da arttırıyor. Soğuk baklava, diğer şerbetli baklava türlerine göre daha az kaloriye sahip olduğu için genellikle diyetteki kişilerin soğuk baklava tüketmesi öneriliyor.

1 soğuk baklava kaç gr?

Soğuk baklavanın, yüksek kalorili tatlılar arasında olduğu biliniyor. Bir dilimi ortalama 40 gram ağırlığındaki soğuk baklava 240 kalori değerine sahip.14 Ara 2021

1 dilim sütlü baklava kaç kalori?

Sütlü baklavanın bir dilimi yaklaşık olarak 40 gram ağırlığındadır. Bir dilim baklava ortalama olara 175 kalori değerine sahiptir.

Soğuk baklava mı daha kalorili normal baklava mı?

Sütlü şerbeti sayesinde baklavaya kıyasla hafif bir lezzet sunan soğuk baklava, kalori bakımından baklavayla neredeyse aynı içeriktedir. Yapımında yer alan, tereyağı ve çikolata soğuk baklava yerken bol bol yağ ve karbonhidrat alınmasını sağlar. 1 porsiyon soğuk baklava 215 kcal.

240 kalori nasıl yakılır?

Bu kaloriyi yakmak için ise 1 saat boyunca dinlenmeden yüzmek gerekir. Tüketilen hamburgerin ekmeğine ve etin gramajına göre miktarı değişen kaloride 110 gramlık hamburger 240 kaloriye denktir. Bu kaloriden kurtulmak için tempolu bir şekilde 2 saat yürümelisiniz.

Soğuk baklavada kaç kalori vardır?

Soğuk baklavanın 100 gramında 295 kalori bulunmaktadır.

500 gr soğuk baklava kaç kalori?

2 adet soğuk baklavanın kaç kalori içerdiğine inceleyelim. 1 porsiyon soğuk baklava 2 dilim soğuk baklavadır ve yaklaşık 483 kalori içerir. Oldukça yüksek kalorili besinler arasında yer alan soğuk baklava kilo aldıran bir tatlı demek doğru olacaktır.

2 dilim baklava kaç kalori?

Bir dilim baklavanın 40 gram olduğundan yola çıkarsak, bir dilim baklava ortalama 173,6 kaloridir. Böylece sıkça merak edilen iki dilim baklava kaç kalori sorusunun cevabını da vermiş olalım; ortalama 347,2 kaloridir.

2 dilim kuru baklava kaç kalori?

Baklavanın 100 gramında 412 kalori bulunmaktadır. Baklavanın 1 porsiyonu (160 gr) 659 kalori, 1 dilimi (40 gr) 165 kaloridir.

Lütfen İçeriği Puanlayın

0 / 12

Your page rank:

Yorum yapın