5 Taş zeka oyunu nasıl oynanır?

5 taş zeka oyunu 5 nokta oyunu iki kişi arasında oynanan oldukça eğlenceli bir oyundur. Oyunda her bölümde bulunan 9 çukura sırasıyla oyuncular birer taş yerleştirirler. Kendi 5 taşını yan yana veya çapraz getiren oyuncu oyunu kazanır.

Taş oyunu Nasıl Oynanır?

 • Oyunu kazanmak için 3 taşın yan yana ya da alt alta getirilmesi gerekir.
 • Her oyuncu sırası geldiğinde sadece bir hamle yapabilir.
 • Oynanan taşlar geri alınmaz.
 • Oyuncu hangi taşa dokunduysa onunla oynamak zorundadır.
 • Oyunda süre sınırlaması yoktur.
 • 22 Eyl 2021

  Beş taş oyunu hangi yöreye aittir?

  oyun sonunda, yenilen oyuncunun elinin üstü tırnakla çizilir. bu oyun kırgızistan’da top taş, türkmenistan’da da beş taş adıyla oynanmaktadır. ” beş taşla oynanan taşı havaya atıp yerde kalan taşları birer ikişer kapmaya çalışarak oynanan bir çocuk oyunu .

  9 taş sokak oyunu nasıl oynanır?

  Ebe olan grup 9 taşı üst üste düzgün bir şekilde sıralayıp on adım geriye gider. Geriye gidilen yere bir çizgi çekilir ve her iki grupta çizginin olduğu yere gelir. Ebe grubundaki kişiler topuğu sırayla taşların üstüne atarak yıkmaya çalışırlar. Ama ebe olan grubun 3 üyesi de taşları yıkamazsa diğer gruba geçilir.21 Tem 2020

  Hedef 5 nasıl oynanır kuralları?

  Oyunda amaç, yatay, dikey ya da çapraz olarak 5‘li bir set oluşturmaktır. Bu kolay gibi gözükse de aslında pek de basit değildir. Çünkü siz her ne kadar 5‘li seti oluşturmaya çalışsanız da rakibiniz de boş durmayacak ve sizi engelleyecektir. Oyundaki en önemli kural, oyunu ilk 5‘liyi oluşturanın kazanmasıdır.

  51 taş oyunu nasıl oynanır?

  – Okeyde, elinizdeki taşların tamamının per olmasını sağladıktan sonra, artan bir taşı yerdeki göstergenin üzerine bırakıp eli siz kazanıyordunuz. 51 okeyde, göstergenin üstüne taş atma diye bir şey yoktur. Yerde, çekilecek taş kalmamışsa, sıra kendisinde olan oyuncu yana taş attığı anda el biter.

  Pentago kuralları nelerdir?

  İlk oyuncu 4 boş parçadan istediği yere bilyesini yerleştirir. Bilyesini koyduktan sonra bir kere de 4 parçadan birini saat yönüne doğru 90 derece çevirmek zorundadır. 4 parçadan içinde bilye olan tablanın çevrilmesi gereklidir, boş tabla çevrilemez. İlk oyuncu hamlesini bitirdikten sonra diğer oyuncuya sıra geçer.

  Pentago oyunu nasıl oynanır?

  Bilyelerini yatay, dikey veya çapraz şekilde sıralı bir biçimde 5 ve daha fazla olarak sıralayan ilk oyuncu oyunu kazanır. Eğer tüm alanlar dolduğu halde kimse sıra halinde 5 ve daha fazla bilye sıralayamadıysa oyun berabere biter.

  5 nokta oyunu nasıl oynanır?

  Oyunun amacı 5 tane aynı renk taşı yatay, dikey ya da çapraz olarak dizebilmektir. Oyunun en önemli kuralı ise bir taşı koyduktan sonra 4 bloktan her hangi birini saat yönüne ya da saat yönünün tersine 90 derece çevirmektir. En başta boş bloklar çevrilmek istenirse, çevirmeye gerek kalmadan o bloka dokunmak yeterlidir.

  Pentago oyunun amacı nedir?

  Pentago oyunu 8 yaş ve üzeri 2 kişi arasında oynanabilen strateji ve zekâ oyunudur. Amaç yatay, dikey veya çapraz kendi renginizdeki 5 bilyeyi yan yana getirebilmektir.

  Lütfen İçeriği Puanlayın

  0 / 12

  Your page rank:

  Yorum yapın