Ankara’nın en ünlü yemeği nedir?

Ankara ile özdeşleşmiş lezzetler olan Ankara tavası, kokoreç, bulgur pilavı, öllüğün körü, Ankara kebabı, İnceğiz çorbası, Beypazarı güveci, İskender, Ankara simidi ve tamtak tiridi de denenmesi gereken lezzetler arasındadır.

Ankara meşhur nedir?

Ankara‘nın nesi meşhur denildiğinde adeta Ankara‘ nın simgesi olan Anıtkabir listenin yıldızı oluyor. Ankara kalesi, Ankara Kedisi ve Tuz Gölü’ de Ankara ile özdeşleşmiş en önemli tarihi ve kültürel miraslar arasında.24 Mar 2021

Ankara’nın meşhur tatlısı nedir?

Ankara’nın En Meşhur Tatlısı: İçi ceviz dolu şerbetli Ankara tatlısı, tereyağı kokulu baklava ve kaymaklı burma tatlı Ankara‘da yiyebileceğiniz tatlı çeşitleri arasındadır. Ankara‘da tatlı yemek için ise Hatun Pastanesi, Baklavacı Hacıbaba, Dere Pastanesi, Bonapple Cafe ve Düveroğlu’nu tercih edebilirsiniz.

Ankara neyi meşhur ekşi?

merkezini geçersek, çevre ilçelerde bolca yöresel meşhur şeylere rastlarsınız. çubukta turşu, beypazarında kurusu, havucu, kızılcahamamda jeositleri, koçhisarda tuz gölü vaktini yakalarsanız pelikanları, nallıhana giderken beypazarı çıkışında kuş cenneti gibi güzellikler vardır.

Lütfen İçeriği Puanlayın

0 / 12

Your page rank:

Yorum yapın