Klindan 600 mg ne işe yarar?

KLİNDAN ampul, doktorunuzun uygun görmesi durumunda, klindamisine duyarlı bakterilerin yol açtığı aşağıdaki enfeksiyonların tedavisinde kullanılır: – Üst solunum yolu enfeksiyonları: Bademcik iltihabı, yutak-boğaz iltihabı (farenjit), sinüzit, orta kulak iltihabı ve kızıl.

Klindan antibiyotik mi?

KLİNDAN nedir ve ne için kullanılır? KLİNDAN, ağızdan alınan ve linkozamid grubu bir antibiyotik olan klindamisin (klindamisin hidroklorür şeklinde) içeren bir kapsüldür.

Klindaver 600 mg 1 ampul nasıl kullanılır?

Uygulama yolu ve metodu: Kas içine ve damar içine uygulanır. Damar içine uygulandığında şeker veya salin (tuz) çözeltisiyle karıştırılır ve damla halinde uygulanır. Çocuklarda kullanımı: Çocuklarda (1 aylıktan büyük) kg vücut ağırlığı başına önerilen doz, günde 3 veya 4 eşit doz şeklinde 15-40 mg klindamisindir.

Klindamisin ne tür antibiyotik?

Klindamisin, vücuttaki bakterilerle savaşan bir antibiyotiktir . Klindamisin, bakterilerin neden olduğu ciddi enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır .18 Eyl 2020

Klindan iğne acıtır mı?

gerçekten çok etkili. 3. gün etkileri minimuma indirdi. ancak iğne gerçekten çok can acıtıyor. buna hazırlıklı olmak lazım. ayrıca bende çok değişik bir durum da gelişti. iğne olduktan 3-4 saat içinde ağzımda zehir gibi acı bir tat oluştu. üstelik her seferinde.

Diş apsesi antibiyotik tedavisi kaç gün?

Bir kişi birkaç dozdan sonra semptomlarının kaybolduğunu fark etmeye başlasa da antibiyotik tedavisini tamamlamak, enfeksiyonun geri gelmesini veya güçlenmesini önlemeye yardımcı olur. International Dental Journal çalışmasının belirttiği gibi, akut enfeksiyonların çoğu 3-7 gün içinde düzelir.

Klindan 600 kaç saatte bir alınır?

Hastanın durumunda iyileşme görüldüğü zaman, tedaviye KLİNDAN kapsül ile devam edilebilir. Ciddi enfeksiyonlarda, intramüsküler ya da intravenöz yoldan günde 600mg-1.2g 2, 3 ya da 4 eşit doz halinde uygulanır. Daha ciddi enfeksiyonlarda günde 1.2-2.7 g 2, 3 ya a 4 doz halinde uygulanır.

Klindamisin kaç gün kullanılır?

Ayaktaki pelvik enflamatuarlı hastalarda klindamisin dozu günde 4 kez oral olarak 450 mg’dır. Tedaviye 14 gün devam edilmelidir.

Klindan 600 mg ne kadar?

Perakende Satış Fiyatı : 32.62 TL
Barkod : 8699569750024
Fiyat geçerlilik tarihi : 09.07.2022

Klindan nereden atılır?

Klindamisinin %90’ı karaciğerde N-demetil klindamisin ve klindamisin sülfokside metabolize edilerek idrar ve safra ile atılırken %10’u böbrekler yoluyla değişmeden atılır.

Lütfen İçeriği Puanlayın

0 / 12

Your page rank:

Yorum yapın