Orjinal mojito nasıl yapılır?

Mojito yapmak için misket limonu suyu uzun bir bardak içerisindeki şeker ve nane yapraklarına eklenir. Daha sonra bu karışım, karıştırma çubuğu ile nazikçe ezilir. Kırılmış buz ve ardından rom ilave edilir ve son olarak soda eklenir.

Mojitoda hangi alkol kullanılır?

Mojito için rom, nane, kahverengi şeker (demerera sugar), soda ve lime kullanılır. Bizdeki kahverengi şeker demerera şekeri değildir. Onun için kahverengi şeker yerine beyaz şeker de kullanabilirsiniz. Bunlardan rom içkinin temelini oluşturur.14 May 2010

Mojito içine ne konulur?

Mojito bir Küba kokteyli, ana malzemeleri lime (misket limonu), rum, esmer şeker ve soda. Lime bizdeki adıyla misket limonu yeşil bir limon türü, normal limondan oldukça küçük ve biraz daha acı. Büyük marketlerdeki manav reyonlarında ithal meyvelerin yanında satılıyor genellikle.

Mojito tarifi hangi rom?

“Bacardi Cocktail” Kokteyli ve Hazırlanışı Malzemeler : 5 cl Bacardi (veya beyaz rom) 2,5 cl Limon suyu 1 cl Grenadine Yöntem : Shake Garnitür : Limon dilimi veya kokteyl kirazı Hazırlanışı : Tüm malzemeler, içinde 3-4 parça buz olan shaker a koyularak karıştırılır ve soğutulur.

En iyi mojito nasıl yapılır?

Nane, limon dilimleri ve toz şekeri ezerek aromalarının karışmasını sağlayın. Bu karıştırma işlemini tahta bir tokmak veya kaşıkla yapın çünkü demir kaşık asidite oranını bozacaktır. Bardağın yarısını kırık buzlarla doldurun. Rom ve maden suyunu ekleyip, karıştırdıktan sonra servis edin.

Mojito ne kadar alkol?

Bacardi Mojito 14.9% 1L.

Lütfen İçeriği Puanlayın

0 / 12

Your page rank:

Yorum yapın