Para ağacı neyi simgeler?

Para ağacı diğer bilinen adı ile bereket bitkisi bolluk, şans ve para getirdiğine inanılan özel bir bitki türü. Özellikle pek çok kişinin ilgisini çeken ve yaşamında uygulamaya özen gösterdiği Feng Shui felsefesine göre para ve şans getirdiğinin düşünülmesi bitkinin para ağacı olarak adlandırılmasına neden olmuştur.

Para ağacı evde nerede durmalı?

Para çiçeği, yarı gölgeli ortamları çok sever. Bu nedenle çok fazla güneş alan herhangi bir konumda bu çiçeği ağırlamamanız gerekir. Eğer yapraklarında lekelenmeler ya da sararmalar görürseniz, çiçeğin konumunu değiştirmeniz gerekir. Ev ve ofislerde bu çiçek oldukça zarif durur.

Para çiçeği uğur getirir mi?

Bulunduğu ortama şans ve para getirdiğine inanılan Crassula çiçeği, halk arasında genellikle para çiçeği ve bereket çiçeği isimleriyle bilinir. Ayrıca kimi yörelerde yeşim çiçeği ve mücevher çiçeği olarak da bilinir. İsminden de anlaşılacağı üzere, bu çiçeğin bulunduğu ortama şans ve para getireceğine inanılır.

Para ağacı bereket getirir mi?

Para Ağacı Hikayesi Feng Shui’ye göre evinde Crassula bitkisi olan kişinin yolları berekete ve şansa çıkar, bitkinin toprağına bozuk para koymak ise hane sahibine para ve bereket getirir.

Para ağacı kaç yaprak olunca şans getirir?

Bir başka inanca göre de, normalde bir dalında 5 yaprak bulunan bu ağacın dallarından birinde 7 yaprak bulunuyorsa, o ağacın bereket getireceği düşünülür. Aynı dört yapraklı yoncanın şans getireceğine olan inanç gibi…19 Kas 2015

Aşk ağacı Nedir?

Aichryson laxum (aşk ağacı) saksı süs bitkisi olarak yetiştirilir. Sukulent bonsai için çok elverişlidir. Çiçek açmasına izin vermeden az biraz gayretle minyatür bir ağaç görünümü vermek mümkündür. Bu haliyle çok güzel olsa bile esasen çiçek açtığı zaman muhteşem güzel olur.6 Eyl 2017

Lütfen İçeriği Puanlayın

0 / 12

Your page rank:

Yorum yapın