PAROL PLUS 250 mg ne işe yarar?

PAROL PLUS, süspansiyon (çözelti, katı-sıvı karışımı) şeklinde her bir ölçeğinde (her 5 ml’de) 250 mg parasetamol içeren, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak etki gösteren bir ilaçtır.

PAROL PLUS kimlere verilir?

PAROL PLUS, böbrek ve karaciğer fonksiyon bozukluğu olan kişilerde dikkatli kullanılmalıdır. Hafif ve orta şiddette böbrek ve karaciğer yetmezliğinde kullanılmamalıdır. Pediyatrik popülasyon: PAROL PLUS bebeklere ve 12 yaşından küçük çocuklara verilmemelidir.

Parol tablet kaç yaş için uygundur?

12yaĢından büyük çocuklarda ve yetiĢkinlerde tavsiye edilen Parol Tablet dozajı, gerekli oldukça her 4-6 saatte bir 500 mg -1 gr (1 -2 tablet)’dır. Maksimum günlük doz 6 tablettir. ve 24 saatte toplam 4 dozdan daha fazla verilmemelidir. 6 yaĢından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

Parol şurup çocuğa verilir mı?

PAROL çocuklarda, hafif ve orta şiddetli ağrılar ile ateşin semptomatik (hastalığı tedavi edici değil, belirtilerini giderici) tedavisinde kullanılır.

PAROL PLUS Soğuk algınlığına iyi gelir mi?

Parol (parasetamol) hafif ve orta şiddette ağrılar için kullanılan bir ağrı kesicidir. Migren, diş ağrısı ve adet sancılarını kısa sürede dindirir. Grip ve soğuk algınlığında ateşi düşürmek için kullanılır.25 Kas 2019

PAROL PLUS 250 mg kaç TL?

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı : 55.25 TL
Barkod : 8699717700079
Fiyat geçerlilik tarihi : 09.07.2022

Parol ağrı kesici hangi ağrılara iyi gelir?

Hafif ve orta şiddette duyulmakta olan ağrılar için tercih edilmesi uygun olan bir ilaç olan Parol, ağrı kesicidir. Migren için de kullanılabilen bu hap aynı zamanda diş ağrıları ve regl sancıları için alınabilir. Aynı zamanda bir diğer özelliği ise ateş düşürücü olarak tercih edilebilmesidir.

Parol boğaz ağrısına iyi gelir mi?

Parol, içeriğindeki “Parasetamol” maddesinden dolayı, grip semptomlarını (orta şiddetli ağrılar, yüksek ateş ve boğaz ağrısı) büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olur.2 Eyl 2022

Parol hangi durumlarda kullanılmaz?

PAROL‘u aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ: Eğer; Kansızlığı (anemisi) olanlarda, akciğer hastalarında, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda doktor kontrolü altında dikkatli kullanılmalıdır. Deride kızarıklık döküntü veya bir deri reaksiyonu görüldüğü taktirde dikkatli kullanılmalıdır.

Parol ağrı kesici yan etkileri nelerdir?

Parol, her ne kadar rahatlıkla ulaşılabilecek bir ilaç olsa dahi, doktor kontrolünde kullanılması en ideal olanıdır. Özellikle bulantı, kusma, baş dönmesi, uyku hali gibi yan etkileri olan parol ilacı, hamilelerde veyahut emziren kadınlarda ciddi olumsuz etkilere sebebiyet verebilir.29 Oca 2022

Lütfen İçeriği Puanlayın

0 / 12

Your page rank:

Yorum yapın