Pegasus bilet iptali mümkün mü?

Uçuşlarımız sadece önceden öngörülemeyen şartlar nedeniyle zorunlu olarak iptal edildiğini bilmenizi isteriz. Uçuşunuzun iptali durumunda size belirtilen tarih aralığı içerisinde aynı parkurda başka bir uçuşa ücretsiz değişiklik yapabilir ya da uçuş biletinizi tamamen iade alabilirsiniz.

Pegasus bilet iptali kaç lira?

Biletinizi iptal ettirmek istediğinizde ise uçuşunuza 12 saat ve 12 saatten fazla bire süre kaldığı durumda 95 TL işlem bedeli talep edilmektedir. Uçuşunuza 12 saatten az bir süre kalan durumlarda tarafınıza herhangi bir iade gerçekleşmemektedir.

Pegasus bileti nasıl iptal edilir?

Biletini acente veya çağrı merkezinden almış misafirlerimizin ise değişiklik işlemleri için 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezimizi aramaları gerekir.

Uçak bileti iptal olursa para iadesi olur mu?

Biletin iptali mümkün olsa bile paranızın tamamını geri alamayabilirsiniz. Genelde, havayolları iptal etmek için bir işlem ücreti alıp paranın geri kalanını iade eder.

Bilet iptalinde ne kadar kesinti olur?

Uçuşunuza 12 saat kaldığında iptal ve iade etmek isterseniz o zaman almış olduğunuz biletin fiyatı üzerinden %40 tutarında bir kesinti gerçekleşmektedir. Biletleme servis ücreti de kesildikten sonra kalan tutar tarafınıza iade edilmektedir.

Uçak bileti kaç gün içinde iptal edilir?

Bilet İptal Güvencesi ile hiçbir neden göstermeden uçuştan 3 saat öncesine kadar bilet iptal edilebilir ve bilet tutarının %90’ı geri alınabilir. Bilet tutarının iade edilecek olan %90’ı, sigorta tazminatı ödemesi ve müşterinin uçak bileti sağlayıcısından geri alacağı bilet iade tutarlarının toplamıdır.

Pegasus bilet iptali para iadesi ne zaman yapılır?

Pegasus Bilet Para İadesi Ödemenin 3-5 gün içinde yapılacağı söylendi.

Bilet aldıktan sonra iptal edilebilir mi?

Önemli Not: Otobüs firmaları ve bilet satışı yapan tüm kurumlar, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne uymak zorundadır ve bu yönetmeliğin 36.8 maddesine göre, bilet iptalleri için yolcuların seferden 24 saat öncesine kadar iptal talep etme hakları bulunmaktadır.17 Ağu 2022

Uçak seferi iptal edilirse ne olur?

Böyle bir durumda kalınırsa uçuşu iptal edilen yolcuya bilet ücretinin iadesi, yolcunun seyahat başlangıç noktasına ücretsiz bırakılması, son varış yerine güzergâh değişikliği sağlanması, daha ileri bir tarihte aynı rotaya yeni bir uçuş ayarlanması seçenekleri yolcuya sağlanan haklardandır.

Internetten alınan uçak bileti iptal edilir mi?

Online olarak mobil ya da web sitesi üzerinden veya satış ofisleri tarafından düzenlenen biletlerde iptal, iade ve değişiklik gibi işlemler havayolu firmalarının sözleşmelerine göre değişiklik gösterebilir. İptal ve iade gibi konularda uçuş saatinize en az 2 saat kala işlem yaptırabilirsiniz.

Lütfen İçeriği Puanlayın

0 / 12

Your page rank:

Yorum yapın