Şirince köyünü nasıl yazılır?

Köy isimleri her zaman için büyük yazılmaktadır. Çünkü bu isimler özel isim olarak geçmektedir. Şehir adları büyük harfle başladığı gibi köy isimleri de büyük harfle başlamaktadır.8 May 2021

Cumalıkızık köyü nasıl yazılır?

Uludağ etekleri ile vadiler arasında sıkışıp kalan köylere kızık adı verilmiştir. Diğer kızık köylerindeki köylülerin eskiden Cuma namazı için toplandığı yer olduğundan bu köyün Cumalıkızık adıyla anıldığı söylenir.

Kalecik köyü nasıl yazılır?

Doğrulanmış Cevap. Cevap: Doğru yazılışı Kalecik köyü olacaktır.25 Eki 2021

Köy sokak nasıl yazılır?

6. Ülke, şehir, ilçe, köy, kasaba, semt, mahalle, cadde, bulvar, sokak, pasaj, çarşı, park adları her zaman büyük harfle başlar: Örnek: Türkiye, Tarsus, Eskişehir, Dede Korkut Parkı, Seyit Onbaşı Bulvarı, Kuşadası…

Darıca Köyü nasıl yazılır?

NOT: Özel ada dâhil olmayıp tamlama kuran şehir, il, ilçe, belde, köy vb. sözler küçük harfle başlar. » Konya ili, Etimesgut ilçesi, Uzungöl beldesi, Darıca köyü… » Yer adlarında ilk addan sonra gelen deniz, nehir, göl, dağ, boğaz vb. tür bildiren ikinci adlar büyük harfle başlar.

Çanakkale Boğazı nasıl yazılır?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Çanakkale Boğazının şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Çanakkale Boğazı‘nın şeklinde olmalıdır.

Köyünü nasıl yazılır?

UYARI: Özel ada dâhil olmayıp tamlama kuran şehir, il, ilçe, belde, köy vb. sözler küçük harfle başlar: Konya ili, Etimesgut ilçesi, Uzungöl beldesi, Taflan köyü vb.

Köy ve ilçe isimleri nasıl yazılır?

UYARI: Özel ada dâhil olmayıp tamlama kuran şehir, il, ilçe, belde, köy vb. sözler küçük harfle başlar: Konya ili, Etimesgut ilçesi, Uzungöl beldesi, Taflan köyü vb.

Zeyniler köyü nasıl yazılır?

Zeyniler köyü ifadesin köy sözcüğü özel isme dahil olmadığı için küçük harfle yazılır.15 Haz 2020

Çukurca köyü nasıl yazılır?

Doğrulanmış Cevap. Tamlama kuran ve özel ada dahil olmayan ” Köy ” ismi küçük harfle başlar. Doğrusu : Çukurca köyünün yanı başındaki Devrez Çayı’nda balık tutulur. ✅ Kurtuluş Savaşı’nda yazımlarında bir hata yoktur.15 May 2018

Lütfen İçeriği Puanlayın

0 / 12

Your page rank:

Yorum yapın