String ne anlama gelmektedir?

i. ip sicim, kaytan, kordon, şerit; şart; tahdit; boncuk dizisi; dizi, seri; A.B.D., k.dili. yarış atı grubu; kiriş tel, saz teli; lif; çoğ. yaylı sazlar. string bag file string band yaylı sazlar orkestrası. string bean çalı fasulyesi; k.dili.

String ne demek Ekşi?

programlama dillerinin cogunda “harfler obegi” anlamina gelen terim.

Ipin ingilizcesi ne?

“ip” teriminin Türkçe İngilizce Sözlükte anlamları : 3 sonuç

Kategori Türkçe
Computer
1 Bilgisayar internet protokolü
Linguistics
2 Dilbilim öğe ve işlem

5 satır daha

String iç çamaşırı ne demek?

String, genellikle bazı ülkelerde iç çamaşırı ya da mayo olarak giyilen bir giysidir. Geleneksel törenler veya sporlar için de giyilebilir. Önden bakıldığında, tanga tipik olarak bikini tabanına benzemektedir, ancak arka kısımda malzeme minimum düzeye indirgenmiştir.

String ilkel mi?

Bazı diller metin (string) tipleri de ilkel veri olarak alır.

String nedir ne işe yarar?

String, Türkçe’de metin diye adlandırılan veri tipidir. Bilgisayara giriş ve çıkışlar karekter dizileri biçimindedir; yani girdi ve çıktılar birer stringdir. Dolayısıyla, programlama dillerinde en çok kullanılan veri tipidir. Her dilde string (metin) veri tipi vardır ya da karekter dizileri olarak elde edilebilir- ler.

String ve Int ne demek?

string : Karakter dizileri tanımlanabilen bir veri türüdür alfanümerik(metin) veriler. integer : Tamsayı değer içeren bir veri türüdür. float : Büyük ve ondalıklı sayılar tanımlanabilen veri türüdür.

String komutu ne işe yarar?

İngilizce printable characters olarak ifade edilen dilimize Alfabe Karakterleri olarak çevirebileceğimiz karakter gruplarının ekrana yazdırılması ile ilgilenen strings komutu genelde bilgisayarda kayıtlı olan binary formatlı dosyalarla ilgilenir.18 Nis 2017

String değer ne demek?

string veri tipi, birden fazla karakter değeri tutmak için kullanılır ve sınırı bilgisayarın kendisidir. Cümle, adres, makale gibi uzun verileri tutmak için kullanılır.11 Ara 2020

Lütfen İçeriği Puanlayın

0 / 12

Your page rank:

Yorum yapın